ZAGI

czerwone 1

Zagi to bardzo wyrazista i energetyczna postać na polskiej scenie muzycznej. Dziewczyna z gitarą – wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Pisze dla siebie, ale również dla innych artystów.

 

Zagi gra na instrumentach strunowych – gitarach, oraz ukulele. Inspiruje się otaczającym ją światem. Pisane przez nią piosenki są formą pamiętnika, w którym opisuje to, co czuje w niebanalny sposób. W swojej twórczości przeplata zamiłowanie do grafiki i filmu – jest autorką opraw graficznych swoich albumów i prowadzi swój kanał na youtube.

 

Pod tym pseudonimem Zagi – jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 2011 roku, ale początki jej twórczości sięgają znacznie dalej – artystka pierwsze swoje kompozycje zaczęła tworzyć już w podstawówce i od tego czasu pisanie piosenek jest nieodłączną częścią życia i formą wyrazu.

Rdzeniem każdej piosenki Zagi są szlachetne, polskie teksty, w których na próżno szukać grafomanii, jej emocjonalny wokal i wpadające w ucho melodie, które w połączeniu z energią wytwarzającą się w jej zespole ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa.

Ma na swoim koncie 5  albumów:

  1. LP "Prześwit" (2020 wyd. Popcorn Records)
  2. EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland)
  3. LP „Kilka  lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. Warner Music Poland)
  4. EP „UKE” (2013 wyd. własne)
  5. EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne)

 

Piosenki ZAGI rozbrzmiewają m.in. w takich stacjach radiowych jak Czwórka, MuzoFM, Eska Rock, czy Chilli Zet.

Zagi jest laureatką znaczących nagród:
I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie (2009),
I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu (2013),
I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej (2017)
TOP30 Najlepszych Polskich Okładek Roku 2017 w konkursie COVER awARTS 2017
Finalistka eliminacji do Pol’and’Rock Festivalu (2019)
Finalistka (top 10) Opolskich Debiutów (2019)

Zagi grała na takich festiwalach jak: Pol’and’rock Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break Festival, Songwriter Łódź Festival i inne.

Supportowała takich artystów jak: Kwiat Jabłoni, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, Mela Koteluk, Paweł Domagała, czy Voo Voo.Podobają Ci się moje prace?

>> <<